Mapy.GOTIC.cz
Vyberte si výlet:
Zobrazit mapu

Výlet na mýtickou Gírovou

Je to krásný výlet pohořím Beskyd na pověstmi opředenou horu Gírová, spojovanou se zbojníkem Ondrášem, čerty, poklady i čarodějnicemi. Tato hora se vypíná do výšky 840 metrů nad mořem a je z ní krásný výhled do kraje.

Počet dnů 1
Převažující druh dopravy pěšky, běžky, vlak
Vhodné pro typ zákazníků dětské kolektivy, firmy a jiné organizace, milovníci přírody, mladí a aktivní, pro muže, pro ženy, rodiny s dětmi, romantici, senioři, sportovci, střední generace bez dětí
Období jaro, léto, podzim, zima
Podmínky Výlet je vhodný po rodiny s dětmi a lokalita je dobře dostupná jak vlakem, tak autem s možností parkování v centru obce Mosty u Jablunkova.
Vlak staví na začátku trasy výletu v obci Mosty u Jablunkova a přijíždí vždy za pět celá a odjíždí minutu po celé. Na vrcholu je možnost oběda v horské chatě Gírová stejně jako při zpáteční cestě v obci Mosty u Jablunkova, a to jak v Hotelu Gruň, tak v menších restauracích.

Celá trasa vede po červené turistické stezce, pouze poslední úsek na vrchol a ke skalnímu útvaru Čertův mlýnu není značený, ale k Čertovu mlýnu se dostanete od chaty Gírová kolem starých buků.

Na trase lze zakoupit turistickou známku Mosty u Jablunkova (v Gorolském turistickém informačním centru).

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby
Výškový profil