Mapy.GOTIC.cz
Vyberte si výlet:
Zobrazit mapu

Kamenné koule Megoňky procházka

Tato krásná procházka vás provede krásami Mostů u Jablunkova v blízkosti opevnění Velké Šance. Trasa měří necelých 8 km a je vhodná pro rodiny s dětmi i s kočárky.

Počet dnů 1
Převažující druh dopravy pěšky, autobus, vlak, automobil / motocykl
Vhodné pro typ zákazníků dětské kolektivy, milovníci přírody, mladí a aktivní, pro muže, pro ženy, rodiny s dětmi, romantici, senioři, sportovci, střední generace bez dětí
Období jaro, léto, podzim
Je vhodné se sem dopravit autem, ale lze i autobusem z Mostů u Jablunkova, kam se dostanete snadno vlakem. Trasa začíná u středověkého opevnění Šance, kde zanecháte své auto. Následně se vydáte po zelené turistické trase směrem do obce Mosty u Jablunkova až k rozcestníku Šance. Odtud po žluté turistické stezce přes podmáčenou louku Motyčanka a bývalý lom s kamennými koulemi Megoňky skrz Slovensko až na rozcestník Dejovka. Odsud zpět po zelené k pevnosti Velké Šance.

Při cestě vlakem vystoupíte v Mostech u Jablunkova a přestoupíte do vlaku směrem město Čadce. Z vlaku vystoupíte hned na další zastávce, tedy Mosty u Jablunkova, Zastávka a po modré turistické stezce dojdete na začátek trasy. Nebo v Mostech u Jablunkova po vystoupení z vlaku přestoupíte na autobus na zastávce Mosty u Jablunkova, Obecní Úřad a dojedete na zastávku Mosty u Jablunkova, Šance, Kaplička.

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby
Výškový profil