Mapy.GOTIC.cz
Vyberte si výlet:
Zobrazit mapu

Kamenné koule Megoňky túra

Tento výlet vás zavede na unikátní místa v Mostech u Jablunkova. Poznáte zbytky středověkého opevnění Šance, i zvláštní lom Megoňky, stejně jako přírodní rezervaci Motyčanka se svou unikátní faunou a florou. A uvidíte mnoho dalších unikátních míst.

Počet dnů 1
Převažující druh dopravy pěšky, vlak, automobil / motocykl
Vhodné pro typ zákazníků firmy a jiné organizace, milovníci přírody, mladí a aktivní, romantici, senioři, sportovci, střední generace bez dětí
Období jaro, léto, podzim
Túra se začíná v Mostech u Jablunkova a to u nás na Dřevěnici na Fojtství. Zde můžete také nechat své auto na parkovišti před obecním úřadem, nebo dorazit vlakem, který přijíždí každou hodinu pět minut před celou ze směru od Třince a odjíždí nazpátek minutu po celé.

Většina trasy je vyznačená turistickými značkami, kromě prvního úseku, tedy od nádraží obci Mosty u Jablunkova k místu zvanému Jablunkovský průsmyk, kde Vás povede hlavní silnice. Odsud se dál vydáte po modré turistické stezce až na rozcestník Šance. Dále budete pokračovat po žlutém turistickém značení, které Vás zavede ke kamenným koulím Megoňky a na rozcestník Dejovka. Následně se dáte přes opevnění Velké Šance po zelené turistické stezce, na níž navazuje modrá turistická stezka. Modrá turistická stezka Vás dovede až na rozcestí Studeničné. A odsud Vás zpět do Mostů zavede červená turistická stezka. Trasu lze zkrátit, a již nevycházet na rozcestník Studeničné, můžete zamířit z místa zvaného Jablunkovský průsmyk zpátky přímo k nádraží.

Na trase lze zakoupit turistickou známku Mosty u Jablunkova (v Gorolském turistickém informačním centru).

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby
Výškový profil