Mapy.GOTIC.cz
Vyberte si výlet:
Zobrazit mapu

Okruh Skalka

Je to krásná celodenní túra v prostředí CHKO Beskydy. Cestou se setkáte s krásnými studánkami, rozhlédnete se na rozhledně Tetřev, najíte se na horské chatě Skalka a zažijete jedinečné horské dobrodružství.

Počet dnů 1
Převažující druh dopravy pěšky, vlak, automobil / motocykl
Vhodné pro typ zákazníků milovníci přírody, mladí a aktivní, pro muže, pro ženy, romantici, senioři, sportovci, střední generace bez dětí
Období jaro, léto, podzim, zima
Podmínky Túra je středně náročná, vhodná pro všechny včetně rodin. Túra není vhodná pro kočárky.
Túra začíná v obci Mosty u Jablunkova u nás v Gorolském Turistickém Informačním Centru. Zde můžete také nechat své auto na parkovišti před obecním úřadem, nebo dorazit vlakem. Z Mostu u Jablunkova Vás povede červená turistická stezka. Povede Vás přes studánku Kyčera pod Skalkou, chatu Skalka a horu Kostelky až na rozhlednu Tetřev. Odsud můžete pokračovat ještě na horu Velký Polom, ale poté je třeba se vrátit zpět k rozhledně Tetřev. A následně ještě malý kousíček zpátky na rozcestník Kostelky.

Z rozcestníku Kostelky se po modré vydáte zpátky do obce Mosty u Jablunkova krásnou lesní stezkou. Přejdete kolem středověkého opevnění Šance či přírodní rezervace Vřesová stráň a následně se přes Jablunkovský průsmyk vydáte na vlakové nádraží. Cestou ještě minete místní historii opředený tunel. Poslední úsek cesty z Jablunkovského průsmyku k vlakovému nádraží již není značen turistickou značkou, ale je po hlavní, málo frekventované silnici.

Na trase lze zakoupit turistickou známku Mosty u Jablunkova (v Gorolském turistickém informačním centru).


Navštívené atraktivity a zahrnuté služby
Výškový profil