Mapy.GOTIC.cz
Vyberte si výlet:
Zobrazit mapu

Z trojmezí do Dřevěnice na Fojtství

Je to krásná, přibližně 14 km dlouhá túra z obce Hrčava s trojmezí tří státu - České Republiky, Polska a Slovenska do obce Mosty u Jablunkova k nám do Gorolského turistického informačního centra. Uvidíte krásnou dobovou valašskou architekturu, navštívíte trojmezí, vystoupíte na vrchol hory Gírová a prolezete skalní útvar Čertův mlýn.

Počet dnů 1
Převažující druh dopravy pěšky, autobus, vlak, automobil / motocykl
Vhodné pro typ zákazníků firmy a jiné organizace, milovníci přírody, mladí a aktivní, pro muže, pro ženy, romantici, senioři, sportovci, střední generace bez dětí
Období jaro, léto, podzim
Podmínky Není vhodné pro kočárky. Je vhodné si vzít sebou pas či občanku.
Do obce Mosty u Jablunkova přijedete vlakem či autem a dál budete pokračovat do obce Hrčava autobusem. V obci Hrčava nezapomeňte navštívit dobový dřevěný kostel a pramen Lurdské Jeskyně, který má dle pověsti léčivé schopnosti.

Potom se vydejte žlutou turistickou stezkou na trojmezí a po návratu zamiřte k památníku posledního vlka a odtud nahoru na horu Gírová (po zelené turistické stezce). Na vrcholu se rozhlédněte do okolí a pokochejte se klidným místem. Také navštivte skalní útvary Čertův mlýn nalézající se kousek pod vrcholem hory Gírová. Odsud hurá dolů do obce Mosty u Jablunkova, kde si nezapomeňte prohlédnout naši krásnou Dřevěnici na Fojtství, než nastoupíte do vlaku či auta a zamíříte zpět do tepla domova.

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby
Výškový profil